Fenistil gél 50 g

Kód: 9064
Neohodnotené
10,50 € –20 %
fenistil gél 50 g
10,50 € –20 % 8,39 €
Skladom

Fenistil gél 50 g

Používa sa na úľavu od svrbenia prejavujúceho sa kožnými reakciami ako sú začervenanie kože, žihľavka, poštípanie hmyzom, popálenie slnkom a povrchové popáleniny.

balenie: 50 g

Detailné informácie

Podrobný popis

Fenistil gél 50 g

Fenistil gél zabraňuje účinku histamínu, čo je jedna z látok uvoľňujúcich sa počas alergických reakcií. Gél dobre preniká do kože, čím sa rýchlo uľaví pri svrbení a kožnom podráždení už po niekoľkých minútach. Liek má tiež vlastnosti, ktoré spôsobujú miestne znecitlivenie kože.

Zloženie: Účinná látka je dimetinden maleát. 1 gram gélu obsahuje 1 mg dimetinden maleátu. Ďalšie zložky (pomocné látky) sú benzalkóniumchlorid, nátriumedetát, karbomér, propylénglykol, hydroxid sodný a čistená voda.

Dávkovanie: Gél nanášajte na postihnuté miesto 2 - 4 krát denne. Pri nanášaní netlačte na kožu, ani ju neškriabte.

U dojčiat a malých detí nenanášajte prípravok na rozsiahlejšie kožné plochy, obzvlášť nie na narušenú alebo zapálenú pokožku.

Pokiaľ príznaky do týždňa neustúpia alebo ak sa príznaky Vášho dieťaťa nezlepšia počas dvoch dní, poraďte sa s lekárom.

Ako rýchlo účinkuje?

Úľava od svrbenia a podráždenie pokožky prichádza rýchlo aj vďaka príjemne chladivému účinku. Svrbenie kože by malo ustúpiť do niekoľkých minút.

Fenistil gél je vhodný pre deti i dospelých. U dojčiat (od 6 mesiacov veku) a malých detí nepoužívajte liečivo na veľké oblasti pokožky, najmä na narušenú alebo zapálenú pokožku.

Upozornenia:

Počas tehotenstva a dojčenia nemá byť liek aplikovaný na rozsiahlych miestach kože, zvlášť v prípade, ak sú na koži otvorené alebo zapálené rany.
V období dojčenia sa liek nemá aplikovať na prsné bradavky.
U dojčiat a malých detí je potrebné vyhnúť sa použitiu na rozsiahlejšie plochy kože, hlavne pokiaľ sú na nej otvorené a zapálené rany.
Liek sa nepoužíva na rozsiahlejšie plochy kože, ktoré sú dlhodobo vystavené slnečnému žiareniu.
V prípade veľmi silného svrbenia alebo rozsiahlych lézií, má byť lokálna liečba doplnená systematickou liečbou, t.j. perorálnou liekovou formou.
Uchovávať pri teplote do 25 °C.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: