Pharmatex vaginálne kapsuly 10 ks

Neohodnotené
 
 

Prípravok je lokálna antikoncepcia so spermicídnym a antiseptickým účinkom.

Balenie: 10 kapsúl

Dostupnosť Skladom
9,90 €    
Kód tovaru 11559
Kategória Antikoncepčné prípravky
 

Prípravok sa odporúča pre pohlavne aktívne ženy a predovšetkým v nasledujúcich prípadoch:

  • ak sa nesmie použiť dočasná alebo trvalá perorálna antikoncepcia,
  • nemožnosť použitia vnútromaternicového telieska alebo jeho neznášanlivosť,
  • antikoncepcia v období po pôrode, počas dojčenia alebo po potrate a v období pred menopauzou,
  • antikoncepcia pri príležitostnom pohlavnom styku,
  • počas užívania perorálnej antikoncepcie v prípade, že si žena zabudla vziať antikoncepčnú tabletu (do konca cyklu treba používať obe antikoncepčné metódy),
  • môže sa používať v kombinácii s lokálnou antikoncepciou vnútromaternicovým telieskom (zvlášť počas súčasnej liečby s nesteroidnými antireumatikami).

Použitie a dávkovanie:

1 vaginálna kapsula asi 5 minút pred pohlavným stykom. Ochrana je okamžitá a trvá minimálne 4 hodiny, ale v prípade opakovaného styku treba zaviesť ďalšiu vaginálnu kapsulu.

Vaginálna kapsula sa pred pohlavným stykom zavedie za pomoci ukazováka hlboko do vagíny. Proces zavádzania je jednoduchší a úspešnejší, ak žena zaujme polohu ležmo. Treba počkať, kým sa kapsula úplne rozpustí. Pred stykom a bezprostredne po styku možno vykonať iba vonkajšiu očistu čistou vodou. V prípade, že si pacientka chce urobiť výplach vagíny, musí počkať minimálne 2 hodiny po styku, lebo aj výplach čistou vodou môže viesť k nežiaducej eliminácii liečiva.

Upozornenie:

Prípravok sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia. Prípravok sa nesmie používať v kombinácii s inými vaginálne podávanými liekmi a mydlom. V prípade poranenia genitálií sa musí používanie prípravku prerušiť. Ak boli vaginálne kapsuly uložené na teplom mieste, možno ich dať do chladničky. Po krátkom čase opäť získajú svoj pôvodný tvar bez poškodenia ich funkčnosti. Použitie prípravku v kombinácii s kondómom je kompatibilné.

EAN kód: 3400970001088
Značka: Pharmatex
ŠUKL kód: C12455

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: