Pharmatex vaginálny krém 72 g

13 hodnotení
 
Pred exspiráciou Zväčšiť
 

Prípravok je lokálna antikoncepcia so spermicídnym účinkom a antiseptickým účinkom.

Balenie: 72 g

Exspirácia: 12/2022

 

Dostupnosť Skladom
Bežná cena 8,55 €
Ušetríte 1,07 € (–13 %)
7,48 €    
Kód tovaru 8742
Kategória Antikoncepčné prípravky
 

Prípravok sa odporúča pre pohlavne aktívne ženy a predovšetkým v nasledujúcich prípadoch:

  • ak sa nesmie použiť dočasná alebo trvalá perorálna antikoncepcia,
  • nemožnosť použitia vnútromaternicového telieska alebo jeho neznášanlivosť,
  • antikoncepcia v období po pôrode, počas dojčenia alebo po potrate a v období pred menopauzou,
  • antikoncepcia pri príležitostnom pohlavnom styku,
  • počas užívania perorálnej antikoncepcie v prípade, že si žena zabudla vziať antikoncepčnú tabletu (do konca cyklu treba používať obe antikoncepčné metódy),
  • môže sa používať v kombinácii s lokálnou antikoncepciou vnútromaternicovým telieskom (zvlášť počas súčasnej liečby s nesteroidnými antireumatikami).

Použitie a dávkovanie:

1 dávka vaginálneho krému aplikovaná pomocou aplikátora pred pohlavným stykom. Ochrana je okamžitá a trvá minimálne 10 hodín, ale v prípade opakovaného styku treba vstrieknuť ďalšiu dávku vaginálneho krému pomocou aplikátora.

Vaginálny krém sa pred pohlavným stykom zavedie hlboko do vagíny pomocou aplikátora. Proces zavádzania je jednoduchší a úspešnejší, ak žena zaujme polohu ležmo. Aplikátor sa pripevní na tubu s vaginálnym krémom a naplní po značku. Aplikátor sa má plniť opatrne, aby sa v ňom nevytvorili vzduchové bubliny. Naplnený aplikátor sa odstráni z tuby, opatrne vsunie čo najhlbšie do pošvy a pomalým stlačením piestu sa vytlačí vaginálny krém. Pred stykom a bezprostredne po styku možno vykonať iba vonkajšiu očistu čistou vodou. V prípade, že si pacientka chce urobiť výplach vagíny, musí počkať minimálne 2 hodiny po styku, lebo aj výplach čistou vodou môže viesť k nežiaducej eliminácii liečiva.

Upozornenie:

Prípravok sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia. Prípravok sa nesmie používať v kombinácii s inými vaginálne podávanými liekmi a mydlom. V prípade poranenia genitálií sa musí používanie prípravku prerušiť. Použitie prípravku v kombinácii s kondómom je kompatibilné.

EAN kód: 3400970001040
Značka: Pharmatex
ŠUKL kód: C12423

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: