Panadol sirup pre deti jahoda 100 ml

Neohodnotené
 
 

Liek obsahuje paracetamol, čo je liečivo proti bolesti (analgetikum) a na zníženie horúčky (antipyretikum). Má jahodovú príchuť. 

Balenie: 100 ml

 

Dostupnosť Skladom
4,29 €    
Kód tovaru 9057
Kategória Lieky proti bolesti a horúčke pre babätká
 

Liek je určený na zníženie horúčky a bolesti sprevádzajúcej chrípku, prechladnutie, infekčné ochorenia detského veku (napr. osýpky, ružienka, ovčie kiahne, šarlach, mumps) a očkovanie.
Liek je tiež vhodný na tlmenie bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov a na bolesť zubov.

Použitie:

Pred každým použitím sa má liekovka dôkladne pretrepať. Dávkovací aplikátor sa vloží do liekovky a natiahne sa do aplikátora množstvo po požadovanú hodnotu. Ak je stanovené množstvo väčšie ako 10 ml, meranie sa opakuje. Obsah aplikátora sa vstrekne do úst dieťaťa stlačením piestu. Aplikátor sa po použití prepláchne teplou vodou a nechá sa vyschnúť. Odmerané množstvo suspenzie sa má zapiť dostatočným množstvom tekutiny. Liek sa môže podávať nezávisle od jedla. 

Deti vo veku 2 až 3 mesiace:
Liek sa podáva len na zníženie teploty po očkovaní. Jednotlivá dávka je 2,5 ml suspenzie. Odstup medzi 2 dávkami má byť minimálne 6 hodín. Ak horúčka pretrváva aj po druhej dávke, je potrebné vyhľadať lekára.

Deti vo veku 3 mesiace až 12 rokov:
Jednotlivá dávka je 10-15 mg paracetamolu/kg telesnej hmotnosti (zodpovedá 0,42-0,63 ml suspenzie/kg telesnej hmotnosti). Liek sa môže podávať opakovane podľa potreby s odstupom medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín. Minimálny interval medzi dvoma dávkami sú 4 hodiny. Nepodáva sa viac ako 4 dávky počas 24 hodín.

Celková denná dávka nesmie presiahnuť 60 mg paracetamolu/kg telesnej hmotnosti (zodpovedá 2,5 ml suspenzie/kg telesnej hmotnosti/deň).

Dávkovanie podľa veku dieťaťa je len orientačné, na výpočet dávky sa má použiť telesná hmotnosť dieťaťa. Bez porady s lekárom sa tento liek nemá podávať deťom dlhšie ako 3 dni.

Upozornenie:

Pacienti s poruchou funkcie obličiek: Pri renálnej insuficiencii je nutné dávkovanie upraviť. Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min sa podávajú jednotlivé dávky v intervale najmenej 6 hodín, pri glomerulárnej filtrácii pod 10 ml/min v intervale 8 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie pečene: U pacientov so zníženou funkciou pečene nemajú byť podávané maximálne dávky a interval medzi jednotlivými dávkami by mal byť najmenej 6 hodín. Podávanie lieku deťom so závažnou poruchou funkcie pečene je kontraindikované.

Liek je určený na použitie u detí od 3 mesiacov. Nedonosené deti a deti do 3 mesiacov môžu užívať liek len na zníženie teploty po očkovaní.
Použitie lieku u tehotných žien je potrebné konzultovať s lekárom. Použitie lieku u dojčiacich žien je potrebné konzultovať s lekárom. Nepodávať súbežne iné lieky s obsahom paracetamolu. Uchovávať pri teplote do 30 °C, chrániť pred mrazom. Nepiť alkohol. Liek obsahuje parabény, sorbitol, maltitol.

EAN kód: 5054563042354
Značka: GlaxoSmithKline

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: