Paralen 100 čapíky 5 x 100 mg

7 hodnotení
 
 

Čapíky sa používajú na zníženie zvýšenej telesnej teploty pri chrípkových ochoreniach a ako doplnková liečba horúčky pri iných ochoreniach.

Balenie: 5 čapíkov

 

Dostupnosť Skladom
0,95 €    
Kód tovaru 9099
Kategória Lieky proti bolesti a horúčke pre babätká
 

Paracetamol, liečivo v lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu. Ďalej sa liek používa pri bolesti rôzneho pôvodu, napríklad pri bolestiach hlavy, zubov vrátane bolesti sprevádzajúcej prerezávanie zúbkov a pri bolesti kĺbov a svalov sprevádzajúcej chrípkové ochorenia.

Deti s telesnou hmotnosťou 7-13 kg: aplikuje sa jednorázovo 1 čapík.
Deti s telesnou hmotnosťou 14-20 kg: aplikujú sa jednorázovo 2 čapíky.
Podľa potreby sa jednotlivá dávka môže podať 3-krát denne najmenej v 6-hodinových odstupoch medzi jednotlivými dávkami.
Celková denná dávka paracetamolu nemá prekročiť 60 mg/kg telesnej hmotnosti dieťaťa, rozdeľuje sa na 3 čiastkové dávky. Na jednorazové podanie je dávka 10-15 mg/kg telesnej hmotnosti.


Liečba nemá bez súhlasu lekára trvať dlhšie ako 3-5 dní. Ak sa príznaky nezlepšia do 2 dní alebo ak sa zhoršia, je potrebné obrátiť sa na lekára. U dojčiat je nutné konzultovať každé horúčkovité ochorenie okamžite s lekárom.

Liek je určený len na zavedenie do konečníka. Čapík je potrebné zbaviť obalu a jemne zaviesť do konečníka. Po zavedení čapíka sa majú stlačiť na 1-2 minúty sedacie svaly rukou k sebe a je potrebné sa uistiť, že čapík zostal v konečníku. 

 ŠUKL kóod: C27613

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: