Brufen sirup 100 ml

Neohodnotené
 
Akcia Pred exspiráciou Zväčšiť
 

Liečivom je ibuprofen, ktorý tlmí bolesť, znižuje zvýšenú telesnú teplotu a má protizápalové účinky. 

Balenie: 100 ml

Exspirácia: 11/2022

Dostupnosť Skladom
Bežná cena 3,95 €
Ušetríte 0,50 € (–13 %)
3,45 €    
Kód tovaru 18125
Kategória Lieky proti bolesti a horúčke pre deti do 12 rokov
 

Ibuprofen zabraňuje tvorbe prostaglandínov, ktoré sa podieľajú v organizme na vzniku bolesti, zvýšenej teploty a zápalu.

Používa sa na:

  • krátkodobú liečbu horúčky u detí starších ako 3 mesiace, vyvolanej vírusovou alebo bakteriálnou infekciou (chrípka, zápal priedušiek, zápal mandlí, zápal hltana, zápal prinosových dutín a iné)
  • pri juvenilnej reumatoidnej artritíde a ostatných reumatických ochoreniach (iba na odporúčanie lekára)
  • pri miernej až stredne silnej bolesti (menštruačná bolesť, bolesť zubov, pooperačná bolesť, bolesť hlavy)
  • pri poranení mäkkých tkanív (vyvrtnutie, pomliaždenie).

Použitie a dávkovanie:

Každý 1 ml sirupu obsahuje 20 mg ibuprofénu. Dávka ibuprofenu závisí od veku a telesnej hmotnosti pacienta.

Medzi dávkami sa má dodržať aspoň 4-hodinový odstup. Maximálna jednotlivá denná dávka ibuprofénu pre deti a dospievajúcich nesmie presiahnuť 400 mg. Celková denná dávka ibuprofénu u dospelých a dospievajúcich v priebehu 24 hodín nesmie presiahnuť 1 200 mg.

Dojčatá a deti do 12 rokov:
Liek sa nemá podávať deťom s hmotnosťou nižšou ako 5 kg. 
Odporúčaná denná dávka je 20 – 30 mg/kg telesnej hmotnosti, rozdelených do väčšieho počtu dávok.

  •  5 – 7 kg (3 – 6 mesiacov): dávka: 2,5 ml (50 mg), frekvencia: 2-3x denne, najvyššia denná dávka: 150 mg
  •  7 – 10 kg (6 - 12 mesiacov): dávka: 2,5 ml (50 mg), frekvencia: 3x denne, najvyššia denná dávka: 150 mg
  • 10 - 14,5 kg (1- 2 roky): dávka: 2,5 ml (50 mg), frekvencia: 3-4x denne, najvyššia denná dávka: 200 mg
  • 14,5 - 25 kg (3 - 7 rokov): dávka: 5 ml (100 mg), frekvencia: 3-4x denne, najvyššia denná dávka: 400 mg
  • 25 – 40 kg (8 – 12 rokov): dávka: 10 ml (200 mg), frekvencia: 3-4x denne, najvyššia denná dávka: 800 mg

Na výpočet dávky sa má použiť telesná hmotnosť, veková hranica je len orientačná.
Pri juvenilnej chronickej artritíde sa môže denná dávka zvýšiť až na 40 mg/kg telesnej hmotnosti, rozdelených do 3 – 4 jednotlivých dávok.

Upozornenie:

 Liek sa nemá podávať deťom mladším ako 3 mesiace a deťom s telesnou hmotnosťou menšou ako 5 kg. 
Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (rozhodne lekár). Liek sa neodporúča užívať počas dojčenia. Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým zlyhaním pečene a ťažkým zlyhaním obličiek (glomerulárna filtrácia menej ako 30 ml/min).

Viac info na:  https://www.adc.sk/databazy/produkty/detail/brufen-sirup-418947.html

EAN kód: 5099151008596
Značka: Brufen
ŠUKL kód: 1432C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: