Jox sprej 30 ml

1 hodnotenie
 
 

Liek sa používa na dezinfekciu ústnej dutiny a hltana pri zápalových a infekčných ochoreniach ‑ angínach, zápaloch hltana a/alebo mandlí, zápaloch jazyka a aftách.

Balenie: 30 ml

Dostupnosť Skladom
5,35 €    
Kód tovaru 9774
Kategória Bolesť a zápal hrdla
 

Hlavným liečivom je jódovaný povidón. Táto látka uvoľňuje pri kontakte s kožou a so sliznicou jód, ktorý ničí celý rad choroboplodných zárodkov (baktérie, plesne, niektoré vírusy). Liek je preto vhodný na dezinfekciu ústnej dutiny a hltana. Liek ďalej obsahuje alantoín, ktorý má protizápalové účinky.

Liek sa používa na dezinfekciu ústnej dutiny a hltana pri zápalových a infekčných ochoreniach ‑ angínach, zápaloch hltana a/alebo mandlí, zápaloch jazyka a aftách, pri prvých príznakoch chrípkových ochorení (škriabanie v hrdle), pred chirurgickými výkonmi v dýchacích cestách a v pooperačnej starostlivosti, na liečbu infekcií v ústnej dutine u pacientov liečených cytostatikami. Ďalej sa používa pri angínach vyvolaných streptokokmi, a to ako podporná liečba pri súbežnej liečbe antibiotikami.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí a deti od 8 rokov:
Zvyčajne sa aplikuje 1-3 vstreknutia 2-4x denne, v prípade potreby aj častejšie (maximálne však 6x denne). Medzi jednotlivými aplikáciami musí byť odstup minimálne 4 hodiny.

Pred aplikáciou je potrebné 1-3x stlačiť tlačidlo rozprašovača, kým sa roztok nasaje do rozprašovača a je možná aplikácia. Koniec aplikátora sa vloží do úst a pri zavretých ústach a zadržanom dychu sa stlačí tlačidlo rozprašovača vpravo i vľavo na oblasť mandlí, resp. sa roztok aplikuje priamo na postihnuté miesto. Roztok sa nevdychuje ani neprehĺta. 

Upozornenie:

Počas tehotenstva sa použitie lieku neodporúča. V období dojčenia sa liek nesmie používať. Liek je kontraindikovaný u detí do 8 rokov. Bez konzultácie s lekárom nepoužívať dlhodobo. Liek nie je vhodné kombinovať s inými dezinficienciami ústnej dutiny a hltana, najmä s peroxidom vodíka. Liek obsahuje propylénglykol a etanol.

 

EAN kód: 8594737085017
Značka: Teva Pharmaceuticals
ŠUKL kód: C01674

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: