Jox kloktadlo 50 ml

Kód: 9777
Neohodnotené
3,25 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
7.12.2022

Liek sa používa na dezinfekciu ústnej dutiny a hltana pri zápalových a infekčných ochoreniach ‑ angínach, zápaloch hltana a/alebo mandlí, zápaloch jazyka a aftách.

Balenie: 50 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

Hlavným liečivom je jódovaný povidón. Táto látka uvoľňuje pri kontakte s kožou a so sliznicou jód, ktorý ničí celý rad choroboplodných zárodkov (baktérie, plesne, niektoré vírusy). Liek je preto vhodný na dezinfekciu ústnej dutiny a hltana. Liek ďalej obsahuje alantoín, ktorý má protizápalové účinky.

Liek sa používa na dezinfekciu ústnej dutiny a hltana pri zápalových a infekčných ochoreniach ‑ angínach, zápaloch hltana a/alebo mandlí, zápaloch jazyka a aftách, pri prvých príznakoch chrípkových ochorení (škriabanie v hrdle), pred chirurgickými výkonmi v dýchacích cestách a v pooperačnej starostlivosti, na liečbu infekcií v ústnej dutine u pacientov liečených cytostatikami. Ďalej sa používa pri angínach vyvolaných streptokokmi, a to ako podporná liečba pri súbežnej liečbe antibiotikami.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí a deti od 6 rokov: výplachy alebo kloktanie sa zvyčajne vykonávajú 2-4x denne, nie dlhšie ako 30 sekúnd, maximálne 6x denne. Minimálne odstupy medzi výplachmi sú 4 hodiny.

Po zriedení vodou v pomere 1:20 alebo 1:40 (2,5 až 5 ml podľa priloženej odmerky alebo pol až 1 čajová lyžička do 100 ml vody) sa ústa vyplachujú alebo sa zriedený roztok kloktá. Roztok sa neprehĺta. 

Upozornenie:

Počas tehotenstva sa použitie lieku neodporúča. V období dojčenia sa liek nesmie používať. Liek je kontraindikovaný u detí do 6 rokov. Bez konzultácie s lekárom nepoužívať dlhodobo. Liek obsahuje propylénglykol. Liek nie je vhodné kombinovať s inými dezinficienciami ústnej dutiny a hltana, najmä s peroxidom vodíka.

Dodatočné parametre

Kategória: Bolesť a zápal hrdla
EAN kód:: 8585034702868
Značka:: Teva Pharmaceuticals
ŠUKL kód:: C8105A

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: