Septolete Extra pastilky 16 ks

Neohodnotené
 
Pred exspiráciou Zväčšiť
 

Protizápalový liek s eukalyptovou príchuťou, tlmí bolesť pri lokálnom použití v ústach, antiseptickým účinkom ničí baktérie, kvasinky a vírusy.

Balenie: 16 pastiliek

Exspirácia: 06/2022

Dostupnosť Skladom
Bežná cena 5,85 €
Ušetríte 3 € (–51 %)
2,85 €    
Kód tovaru 9807
Kategória Bolesť a zápal hrdla
 

Liek obsahuje 2 účinné látky: benzydamíniumchlorid a cetylpyridíniumchlorid. Liek je protizápalový, tlmí bolesť pri lokálnom použití v ústach, antiseptickým účinkom ničí baktérie, kvasinky a vírusy. Liek dezinfikuje ústa a hrdlo a znižuje príznaky zápalu hrdla ako sú bolesť, začervenanie, opuch, teplo a narušenie funkcie.

Používa sa na protizápalovú, bolesť tlmiacu a dezinfekčnú (antiseptickú) liečbu, podráždeného hrdla, úst a ďasien, zápalu ďasien (gingivitída), hltana (faryngitída) a hrtana (laryngitída).

Použitie a dávkovanie:

Deti vo veku od 6-12 rokov: Odporúčaná dávka sú 3 pastilky denne každých 3-6 hodín.
Dospelí a deti staršie ako 12 rokov: Odporúčaná dávka sú 3-4 pastilky denne každých 3-6 hodín.

Liek sa môže užívať maximálne 7 dní. Pastilky sa majú nechať pomaly rozpustiť v ústach, nemajú sa hrýzť ani žuvať. Nesmú sa prehĺtať. Po aplikácii nejesť a nepiť. Na dosiahnutie optimálneho účinku sa neodporúča užívať liek tesne pred alebo po vyčistení zubov.
Pastilky sa nemajú užívať spolu s mliekom, pretože mlieko znižuje antimikrobiálnu účinnosť cetylpyridíniumchloridu.

Upozornenie:

Liek sa neodporúča užívať počas tehotenstva. Liek sa môže užívať počas dojčenia ak prínos liečby presiahne potenciálne riziko pre dieťa. Liek je kontraindikovaný u detí vo veku do 6 rokov. Liek sa nesmie používať pri väčších, čerstvých poraneniach ústnej dutiny a hltanu. Liek obsahuje izomalt.

 

EAN kód: 3838989655518
Značka: KRKA
ŠUKL kód: C5164B

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: