Stopangin sprej 30 ml

Neohodnotené
 
 

Liek sa používa u dospelých a detí od 8 rokov na dezinfekciu ústnej dutiny a hltanu pri zápalových a infekčných ochoreniach.

Balenie: 30 ml

Dostupnosť Skladom
5,95 €    
Kód tovaru 9765
Kategória Bolesť a zápal hrdla
 

Liek sa používa u dospelých a detí od 8 rokov na dezinfekciu ústnej dutiny a hltanu pri zápalových a infekčných ochoreniach alebo pri chirurgických výkonoch v ústnej dutine, na ústnu hygienu a na potlačenie zápalu v ústach. Pri streptokokových angínach je možné liek používať ako podporný liek pri liečbe antibiotikami.

Použitie a dávkovanie:

Liek sa zvyčajne aplikuje 2-3x denne. Pri jednej aplikácii sa tlačidlo ventilu stlačí 2x tak, aby jedna dávka smerovala vľavo a druhá vpravo.

Bez porady s lekárom sa liek nemá užívať dlhšie ako 7 dní. Ak sa príznaky ochorenia nezlepšia do 3 dní alebo sa zhoršia, pacient sa má obrátiť na lekára.

Liek sa používa po jedle alebo medzi jedlami. Po nasadení aplikátora na fľaštičku lieku sa koniec aplikátora vloží do úst a pri zavretých ústach sa stlačí 2x tlačidlo ventilu tak, aby jedna dávka smerovala vľavo a druhá vpravo. Pri použití sa drží sprej zvisle. Aerodisperzia sa nevdychuje. Z hygienických dôvodov sa má ústny aplikátor vždy po použití umyť teplou vodou.

Upozornenie:

Počas tehotenstva a dojčenia je potrebné zvážiť, či terapeutický účinok prevažuje nad potenciálnym rizikom. Liek je kontraindikovaný u detí do 8 rokov. Liek je možné použiť u detí starších ako 8 rokov len vtedy, ak sa nebránia cudziemu predmetu (aplikátoru) v ústach a ak sú schopné spolupracovať, t.j. sú schopné zadržať dych pri vstrekovaní lieku. Liek obsahuje 61,3 hmotnostných % etanolu. Vodičom sa neodporúča viesť vozidlá v období 30 minút po požití. Vnútorný obal sa má uchovávať pri teplote do 25 °C, v škatuľke na ochranu pred svetlom.

EAN kód: 8594737049514
Značka: Teva Pharmaceuticals
ŠUKL kód: C28902

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: