Paralen 500 čapíky 5 x 500mg

Neohodnotené
 
 

Liečivo paracetamol obsiahnuté v lieku, pôsobí proti bolesti a znižuje zvýšenú telesnú teplotu.

Balenie: 5 čapíkov

 

Dostupnosť Skladom
1,90 €    
Kód tovaru 10110
Kategória BOLESŤ
 

Čapíky sú vhodné najmä pre pacientov s tráviacimi ťažkosťami a pre pacientov, ktorí užívajú viac liekov súbežne.

Liek je určený pri bolestiach rôzneho pôvodu, napríklad pri bolestiach hlavy, zubov, pohybového ústrojenstva nezápalového pôvodu, pri bakteriálnych a vírusových ochoreniach (chrípka), na zníženie zvýšenej telesnej teploty a pri bolestivej menštruácii.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

1 čapík obsahuje 500 mg paracetamolu.

Deti od 9 do 12 rokov:
Podáva sa jednotlivo 1 čapík, túto dávku je možné zopakovať po 6 hodinách. Maximálna denná dávka sú 4 čapíky (2000 mg paracetamolu).

Dospievajúci od 12 do 15 rokov:
Podáva sa jednotlivo 1 čapík, túto dávku je možné zopakovať najlepšie po 6 hodinách. Maximálna denná dávka je 6 čapíkov (3000 mg paracetamolu). Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 4 hodiny.

Dospelí a dospievajúci nad 15 rokov:
Podáva sa 1-2 čapíky podľa potreby v časovom odstupe najmenej 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 8 čapíkov (4000 mg paracetamolu), najvyššia jednotlivá dávka sú 2 čapíky (1000 mg paracetamolu).
Najvyššiu jednotlivú dávku (2 čapíky jednorazovo) nemajú používať dospelí a dospievajúci s telesnou hmotnosťou nižšou ako 50 kg. Pri dlhodobej terapii (vyše 10 dní) nemá denná dávka prekročiť 5 čapíkov (2500 mg paracetamolu).

Pacienti s poruchou funkcie obličiek:
Dávkovanie je nutné upravovať. Pri glomerulárnej filtrácii 50-10 ml/min sa môže podať 1 čapík (500 mg) každých 6 hodín, pri glomerulárnej filtrácii pod 10 ml/min každých 8 hodín.

Pacienti s poruchou funkcie pečene:
U týchto pacientov nepodávať maximálne dávky a dodržiavať interval medzi jednotlivými dávkami minimálne 6 hodín.

ŠUKL kód: C26419

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: