Aescin Teva 30 tabliet

12 hodnotení
 
 

Liek sa používa ako protiopuchová, protizápalová a venoprotektívna (chrániaca žily) látka.

Balenie: 30 tabliet

Dostupnosť Skladom
4,30 €    
Kód tovaru 12135
Kategória Liečba kŕčových žíl
 

Účinkuje ako stabilizátor kapilárnej steny tým, že normalizuje priepustnosť steny kapilár. Preukázala sa účinnosť v liečbe pooperačných opuchov, kde zároveň zmierňuje zápalovú reakciu. Liek urýchľuje vstrebávanie rozsiahlych hematómov (podliatin) a znižuje pravdepodobnosť ich výskytu v pooperačnom období. Obmedzuje presakovanie lymfy do okolitého tkaniva, zlepšuje funkciu kapilár, zlepšuje lymfatickú cirkuláciu a zabezpečuje vyprázdňovanie varikóznych (chorobne rozšírených) žíl u pacientov s nedostatočnosťou žíl dolných končatín.

Liek sa používa u dospelých pri liečbe:

  • lokalizovaných opuchov a zápalov, predovšetkým poúrazových a pooperačných
  • rozsiahlych poúrazových podliatin a prevencii pooperačných hematómov (podliatin)
  • chorôb žíl dolných končatín u pacientov s obehovou nedostatočnosťou (liek zlepšuje vyprázdňovanie varixov (kŕčových žíl) obmedzením presakovania lymfy a zlepšením lymfatického vlásočnicového obehu)
  • bolestivých príznakov chrbtice, najmä u pacientov s prejavmi tlačenia na miechové nervové korene
  • zápalov šľachových puzdier.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí: podávajú sa 2 tablety 3x denne. Pri udržiavacej liečbe sa podáva zvyčajne 1 tableta 3x denne. Tablety sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vcelku, po jedle a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny.

Upozornenie:

V prvom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. V druhom a treťom trimestri tehotenstva a v období dojčenia sa liek nemá užívať vzhľadom na nedostatok údajov o použití lieku v tehotenstve a počas dojčenia. Liek nie je určený pre deti a dospievajúcich do 18 rokov.

EAN kód: 8585034700352
Značka: Teva Pharmaceuticals
ŠUKL kód: C94708

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: