Candibene krém 20 g

Neohodnotené
 
 

Dermálny (kožný) krém je liek na liečenie kožných ochorení – mykóz.

Dostupnosť Skladom
5,09 €    
Kód tovaru 11568
Kategória Liečba vaginálnej mykózy
 

Obsahuje účinnú látku klotrimazol, ktorá je účinná proti citlivým pôvodcom hubových ochorení. Je vhodný na miestnu protiplesňovú (antimykotickú) liečbu. Krém je určený na liečbu hubových ochorení kože, mykóz, ako sú nfekcie vyvolané plesňami, ochorenia spôsobené kvasinkami, kandidózy vonkajších pohlavných orgánov, plesňové ochorenie rohovej vrstvy kože, medziprstové mykózy, hubovité ochorenia nechtového lôžka (paronychie) a erytrazma (kožné ochorenie prejavujúce sa ostro ohraničenými hnedavo červenými škvrnami so zriaseným šupinatým povrchom, lokalizovanými hlavne na vnútorných plochách stehien).

Použitie a dávkovanie:

Krém sa aplikuje 2-3x denne v tenkej vrstve na postihnuté miesta kože.

Pri kožných mykózach trvá terapia zvyčajne 3-4 týždne, pri erytrazme 2-4 týždne, pri pityriasis versicolor 1-3 týždne, pri kandidóze genitálnej oblasti (balanitída a vulvitída) 1-2 týždne.

Liečba sa nesmie prerušiť okamžite po vymiznutí príznakov, aby sa dosiahlo úplné vyliečenie. Pri mykózach na nohách treba pokračovať v podávaní antimykotika ešte 2 týždne po subjektívnom zlepšení stavu a vymiznutí príznakov.

Upozornenie:

Pred použitím krému je potrebné postihnuté miesta umyť a vysušiť. Po každom umytí nôh treba oblasti medzi prstami dôkladne vysušiť. Krém sa aplikuje v tenkej vrstve na postihnuté miesta kože a jemne sa vtiera.Krém sa nesmie aplikovať na sliznice a očné spojovky.
Počas tehotenstva a v období dojčenia je použitie krému nutné konzultovať s lekárom. Krém sa nesmie aplikovať na prsník dojčiacej matky.
Bez súhlasu lekára nepoužívať u detí do 2 rokov.

EAN kód: 4030096460385
Značka: Teva Pharmaceuticals
ŠUKL kód: C62865

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: