SANORIN 1‰ kvapky 10 ml

Neohodnotené
 
 

 Liek sa používa do nosa na zmiernenie príznakov pri akútnej nádche, zápale prínosových dutín, sliznice sluchovej trubice a zápale stredného ucha.

Balenie: 10ml

Dostupnosť Skladom
4,25 €    
Kód tovaru 10791
Kategória Nosové kvapky a masti
 

 

Boss Comfortable Control IconLiečebný účinok nastupuje do 5 minút a pretrváva 4 -  6 hodín

Liek sa používa ako nosové kvapky na zmiernenie príznakov pri akútnej nádche, zápale prinosových dutín, zápale sliznice sluchovej trubice a zápale stredného ucha. Ďalej sa podáva na odpuchnutie sliznice pri diagnostických a liečebných zákrokoch v nose. Môžu ho používať dospievajúci od 15 rokov a dospelí.

Čo je to nádcha ? 

  Nádcha je zápalové ochorenie sliznice nosovej dutiny. Medzi príznaky nádchy patrí vodnatá sekrécia z nosa alebo aj zapchatý nos z dôsledku opuchu sliznice a kýchanie. Nádchu môže sprevádzať zvýšená teplota a pálenie očí so zvýšeným slzením.

  • Použitie

Dospelí a dospievajúci nad 15 rokov » aplikuje sa podľa potreby 1-3 kvapky do každej nosovej dierky 3x denne. Medzi jednotlivými dávkami musí byť časový odstup najmenej 4 hodiny.Na diagnostické účely sa po vyčistení nosa aplikujú 3-4 kvapky do každej nosovej dierky, alebo sa vkladá vatový tampón namočený v roztoku a nechá sa pôsobiť 1-2 minúty.

Liek sa nemá používať dlhšie ako 7 dní. Ak sa do 3 dní príznaky nezmiernia alebo sa zhoršia, je potrebné kontaktovať lekára.
Medzi jednotlivými cyklami používania lieku je nutné počkať aspoň 7 dní s použitím tohto alebo podobného lieku.

  • Spôsob použitia 

Liek sa aplikuje iba do vyčistenej nosnej dierky v miernom záklone. Odporúča sa hlavu mierne pootočiť do tej istej strany do ktorej nosnej dierky ste aplikovali nosové kvapky. Aby sa minimalizovalo riziko šírenia infekcií, liek môže byť používaný iba jednou a tou istou osobou.

  • Zloženie

Nafazolíniumnitrát

  • Upozornenie

 Liek je kontraindikovaný u mladších ako 15 rokov. V období tehotenstva a dojčenia je nutné používanie konzultovať s lekárom. Liek sa môže používať len po konzultácii s lekárom u pacientov so závažným kardiovaskulárnym ochorením, s feochromocytómom, s metabolickým ochorením (hypertyreóza, diabetes mellitus) a u pacientov, ktorí boli v predchádzajúcich 2 týždňoch liečení inhibítormi monoamínooxidázy (IMAO). Liek sa nesmie používať pri suchom zápale nosovej sliznice.

Liek je určený na krátkodobé použitie max. 7 dní, nutnosť 7 dňovej prestávky medzi cyklami. Dlhodobé užívanie alebo nadužívanie môže viesť k opätovnému a dlhodobému opuchu sliznice po vysadení vykazujúce známky závislosti.

Doba použiteľnosti lieku po prvom otvorení je 28 dní.

 

EAN: 8594737044311
ŠUKL kód: 00812
Značka: Sanorin

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: