Hypromelóza-P očné kvapky 10 ml

Kód: 9522
4 hodnotenia
2,90 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
8.12.2022

Zdravotnícka pomôcka, očná roztoková instilácia - prípravok s ochranným epitelizačným, dezinfekčným a zvlhčujúcim účinkom s obsahom hypromelózy.

Balenie: 10 ml

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Očná roztoková instilácia - prípravok s ochranným epitelizačným, dezinfekčným a zvlhčujúcim účinkom s obsahom hypromelózy (5 mg v 1 ml roztoku). Hydroxypropylmetylcelulóza (hypromelóza) na povrchu rohovky a spojovky vytvára dočasný ochranný film, čím zvlhčuje vonkajší povrch oka a slúži ako náhrada pri nedostatočnej tvorbe sĺz. Dexpantenol (vitamín zo skupiny B) prispieva k zrýchlenej obnove buniek na povrchu rohovky (epitelizácii).

Roztok sa používa pri rôznych stavoch vyžadujúcich si ochranný film na povrchu rohovky a spojovky. Pri syndróme suchého oka (keratoconjunctivitis sicca) napríklad Sjogrenovom syndróme, pri malých poškriabaniach rohovky, po padnutí drobných teliesok do spojovkového vaku alebo po operáciách oka. Poskytuje úľavu pri miernych podráždeniach očí, ktoré nie sú infekčného pôvodu. Odstraňuje pocit „suchosti“ očí. Pomáha tiež k úľave od nepríjemných pocitov (štípanie, pálenie) doprevádzajúcich mierne podráždenia oka vetrom, prachom, cigaretovým dymom, znečisteným ovzduším, kontaktnými šošovkami atď. K zmierneniu očnej únavy spôsobenej dlhodobým čítaním, riadením motorových vozidiel, sledovaním obrazovky televízora alebo monitora počítača. Prípravok môžu používať dospelí, mladiství a deti. Prípravok sa nesmie používať pri precitlivenosti na jednotlivé zložky a pri súčasnom nosení mäkkých kontaktných šošoviek.

Dodatočné parametre

Kategória: Očné kvapky, masti a gély
EAN kód:: 8588000227853
Značka:: UNIMED PHARMA spol. s r.o.
ŠUKL kód:: O71559

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: