Maalox žuvacie tablety mäta 40 ks

Neohodnotené
 
 

Liek sa používa proti nadmernej kyslosti žalúdkovej šťavy.

Balenie: 40 tabliet

Dostupnosť Skladom
5,09 €    
Kód tovaru 11313
Kategória Pálenie záhy a reflux
 

Liek sa používa proti nadmernej kyslosti žalúdkovej šťavy (ako antacidum). Obsahuje liečivá, ktoré svojím silným neutralizačným účinkom na kyselinu chlorovodíkovú, zodpovednú za kyslosť žalúdkového obsahu, túto kyslosť znižujú. Liek je určený na pálenie záhy a pri prenikaní kyslého žalúdkového obsahu späť do pažeráka (gastroezofageálny reflux).

Požitie a dávkovanie:

Dospelí a deti od 15 rokov:
podávajú sa 1-2 tablety pri pálení záhy alebo refluxe. Maximálne možno užiť 6 dávok denne. Denná dávka nesmie presiahnuť 12 tabliet.
Ak sa pacient do 10 dní nebude cítiť lepšie alebo sa bude cítiť horšie, musí sa obrátiť na lekára.

Žuvacie tablety sa cmúľajú alebo sa pred prehltnutím rozhryzú. Liek nie je vhodné zapíjať nápojmi z citrusových plodov.

Upozornenie:

Počas tehotenstva sa liek môže použiť len vtedy, ak je a to nevyhnutné, krátkodobo a nie vo vysokých dávkach. Liek nie je určený pre deti a dospievajúcich mladších ako 15 rokov. Pacienti vo vyššom veku, s poruchou funkcie obličiek, poruchami vyprázdňovania čriev (hnačka, zápcha, zúženie hrubého čreva) alebo poruchami hladín fosforu a horčíka v krvi môžu liek užívať len na základe výslovného odporúčania lekára. U pacientov so zlyhávaním obličiek je potrebné sa vyhnúť dlhodobému užívaniu antacíd. Pre pacientov s porfýriou, ktorí podstupujú hemodialýzu, môže byť hydroxid hliníka obsahnutý v lieku nebezpečný. Liek môže zabraňovať absorpcii niektorých liekov. Je nutné dodržať časový odstup pri užívaní lieku, ktorý reaguje s antacidom a to najmenej 2 hodiny (pri fluorochinolónoch 4 hodiny). Liek obsahuje sorbitol a maltitol a sodík.

EAN kód: 8585004495509
Značka: Sanofi
ŠUKL kód: C96854

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: