Exspot antiparazitný roztok na kožu pre psy 6 x 1 ml

Neohodnotené
 
 

Exspot roztok na kvapkanie ničí blchy a kliešte a súčasne poskytuje ochranu voči opätovnému nakazeniu po dobu 4 týždňov od ošetrenia.

Balenie: 6x1 ml roztoku

Dostupnosť Skladom
28,50 €    
Kód tovaru 7968
Kategória Pre psy
 

Liečba a prevencia ektoparazitóz spôsobených blchami (Ctenocephalides felis, Ctenocephalides canis), kliešťami (Ixodes ricinus a Rhipicephalus sanguineus) a pakomármi (Phlebotomus perniciosus). Liek zabíja blchy, kliešte a pakomáre a poskytuje ochranu pred reinfekciou až do doby 4 týždňov po aplikácii.  

Použitie:

Liečivo sa podáva nakvapkaním na kožu:

  • Psy s hmotnosťou do 15 kg: 1 pipeta
  • Psy s hmotnosťou nad 15 kg: 2 pipety  
  • Krok 1: Pre ľahšiu aplikáciu by mal pes stáť. Jednou rukou držať pipetu vo vzpriamenej polohe smerom od tváre podávajúcej osoby a ulomiť špičku pipety kývavým pohybom od seba a k sebe.
  • Krok 2: Rozhrnúť srsť tak, aby bola viditeľná koža a otvorený koniec pipety nasmerovať na kožu medzi lopatkami.
  • Krok 3 (malé psy): Jemne stlačiť pipetu vytlačiac celý obsah pipety priamo na kožu.
  • Krok 3 (väčšie psy – psy so živou hmotnosťou nad 15 kg): Podobným spôsobom aplikovať obsah ešte jednej pipety na koreň chvosta.

 Upozornenie:

Výdaj lieku nie je viazaný na veterinárny predpis. Veterinárny liek je určený len na vonkajšie použitie. Nepoužívať u šteniat mladších ako 2 týždne. Nepoužívať v prípade precitlivenosti na účinnú látku alebo pomocnú látku. Nepoužívať u psov chorých, v rekonvalescencii alebo v prípade kožných lézií. Neaplikovať na srsť a nevtierať do kože.

Pre toxicitu permetrínu pre vodné organizmy liečeným psom ba nemal byť povolený kontakt so žiadnym druhom povrchovej vody najmenej 24 hodín po ošetrení. 

LIEK NEPOUŽÍVAŤ U MAČIEK.

Liek je pre mačky toxický. Zabrániť mačkám kontakt s ošetreným miestom liečeného psa do uschnutia miesta podania. Uistiť sa, že nemôže dôjsť k olizovaniu psa mačkou v miestach aplikácie lieku. Je dôležité zabezpečiť, aby sa mačky nečesali rovnakým hrebeňom ako psy.

Dôvod – najviac intoxikácii bolo po nákupe v lekárni, bez upozornenia na mačky.    

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: