Ibalgin Rapidcaps 400 mg x 30 kapsúl

7 hodnotení
 
Akcia Zväčšiť
 

Liek sa používa na zmiernenie bolesti hlavy, migrény, bolesti zubov, bolesti chrbta, bolesti pri menštruácii, bolesti svalov, pri horúčke a príznakoch prechladnutia a chrípky.

Balenie: 30 kapsúl

Dostupnosť Skladom
Bežná cena 4,89 €
Ušetríte 0,70 € (–14 %)
4,19 €    
Kód tovaru 7581
Kategória Prehĺtacie a šumivé tablety
 

Liek vo forme mäkkých kapsúl obsahuje liečivo ibuprofén, ktorý patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové liečivá (NSAID). NSAID poskytujú úľavu zmenou reakcie tela na bolesť, opuch a vysokú telesnú teplotu. Liečivo sa rýchlejšie vstrebe do krvného obehu a tak sa rýchlo dostáva do miesta bolesti.

Vlastnosti:

  • Počas užívania prípravku nie je vhodné konzumovať alkoholické nápoje.
  • Prípravok sa užíva krátko po jedle.
  • Prípravok sa užíva v celku, nesmie sa hrýzť, drviť alebo rozpúšťať (pokiaľ to lekárnik povolí, je možné liek rozdeliť).
  • Prípravok je potrebné zapiť (v prípade, ak to lekárnik povolí, je možné prípravok rozpustiť vo vode).
  • Liek je nutné užívať v stanovených časových odstupoch, prípadne je nutný minimálny odstup medzi dvomi dávkami lieku.
  • Prípravok sa nesmie užívať alebo používať v III. trimestri tehotenstva.
  • Podávanie deťom mladším ako 12 rokov je kontraindikované.
  • Podávanie osobám s hmotnosťou nižšou ako 40 kg je kontraindikované.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí a dospievajúci nad 12 rokov (s telesnou hmotnosťou od 40 kg):
Odporúčaná dávka je 400 mg ibuprofénu (1 kapsula), najviac 3x denne podľa potreby. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4 hodiny. Dávka 1200 mg ibuprofénu (3 kapsuly) nemá byť prekročená počas 24 hodín.

Kapsuly sa užívajú v pravidelných časových odstupoch, vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Kapsuly sa užívajú s jedlom alebo tesne po jedle (pre urýchlenie nástupu účinku sa liek výnimočne môže užiť nalačno, neodporúča sa však u osôb s citlivým žalúdkom).

Upozornenie:

V treťom trimestri tehotenstva je liek kontraindikovaný. V prvom a druhom trimestri tehotenstva sa liek nesmie podávať, pokiaľ to nie je úplne nevyhnutné. Ak je liek podávaný ženám, ktoré sa pokúšajú otehotnieť alebo sú v prvom alebo druhom trimestri tehotenstva, dávka musí byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia.
V období dojčenia sa liek môže použiť iba po konzultácii s lekárom. Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby). U detí do 12 rokov a u detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 40 kg je liek kontraindikovaný. U starších pacientov je potrebná zvýšená opatrnosť. U pacientov so závažným zlyhaním pečene alebo obličiek je liek kontraindikovaný. Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú, alebo ak je liek nutné užívať viac ako 10 dní (u dospievajúcich 3 dni), je potrebné poradiť sa s lekárom. Nepiť alkohol.

EAN kód: 3644798005653
Značka: Sanofi
ŠUKL kód: C8176C

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: