Modafen tablety 24 ks

Neohodnotené
 
 

Používa sa k potlačeniu nepríjemných príznakov akútnych infekčných ochorení dýchacích ciest, ako je bolesť hlavy a celého tela.

Balenie: 24 tabliet

Výdaj tohto prípravku je limitovaný na 1 ks v objednávke.

Dostupnosť Skladom
6,40 €    
Kód tovaru 10572
Kategória Prehĺtacie a šumivé tablety
 

Liek obsahuje 2 liečivá:

  • ibuprofen, ktorý pôsobí proti bolesti (analgetikum), protizápalovo (antiflogistikum) a znižuje teplotu pri horúčke (antipyretikum),
  • pseudoefedríniumchlorid, ktorý znižuje opuch sliznice horných dýchacích ciest (dekongescens).

Tiež pomáha pri príznakoch ako celková únava, akútna nádcha, akútny zápal nosohltana, akútny zápal Eustachovej trubice (pocit zaľahnutého ucha), a ďalej znižuje teplotu pri horúčke.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov užíva sa 1-2 tablety 3x denne.
Maximálna denná dávka je 6 tabliet. Obvyklá dĺžka liečby je 3-5 dní.

Tablety sa užívajú celé, nerozhryzené a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Ak sa objavia tráviace ťažkosti, je možné liek zapiť mliekom alebo sa podáva s malým množstvom potravy.

Upozornenie:

Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia. Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 12 rokov. Liek nesmú užívať pacienti s ťažkou hypertenziou, pacienti užívajúci iné sympatomimetiká (napr. dekongestíva). Liek nesmie byť podaný pacientom užívajúcim inhibítory MAO, ani 14 dní po podaní poslednej dávky týchto liečiv. Pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi pre vznik kardiovaskulárnych udalostí (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) je potrebné dôsledné zváženie, najmä v prípade, že sú potrebné vysoké dávky ibuprofénu (2 400 mg denne). Liek môže u citlivých osôb vyvolať závraty, a tak nepriaznivo ovplyvniť činnosť vyžadujúcu zvýšenú pozornosť. Športovci: liek môže spôsobiť pozitívny výsledok v antidopingových testoch. Nepiť alkohol. Liek obsahuje laktózu.

EAN kód: 8594739203358
Značka: Sanofi
ŠUKL kód: C11024

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: