Panadol Extra Rapide 12 šumivých tabliet

Neohodnotené
 
 

Panadol extra rapide sú šumivé tablety s obsahom paracetamolum 500 mg aCoffeinum 65 mg v jednej tablete.

Balenie: 12 tabliet

Dostupnosť Skladom
3,14 €    
Kód tovaru 9051
Kategória Prehĺtacie a šumivé tablety
 

Indikačné skupina: analgetikum, antipyretikum.

Panadol Extra Rapide obsahuje kombináciu dvoch liečiv. Paracetamol zaisťuje úľavu pri bolesti a znižuje telesnú teplotu. Panadol Extra Rapide nedráždi žalúdok. Neobsahuje kyselinu acetylsalicylovú. Kofeín zmierňuje únavu, mierne podporuje dýchanie a krvný obeh pri horúčkovitých ochorení.

Liek môžu užívať dospelí a deti staršie ako 12 rokov. Panadol Extra Rapide je vhodný na úľavu pri bolestiach hlavy, migréne, bolestiach chrbta, zubov, reumatických a svalových bolestiach a bolestiach pri menštruácii. Panadol Extra Rapide tiež prináša úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, prechladnutia a bolestí v hrdle a znižuje horúčku.

Pri známej precitlivenosti na paracetamol, kofeín alebo ďalšie zložky sa liek nesmie užívať. Pacienti liečiaci sa na ochorenie pečene alebo obličiek sa o vhodnosti užívania lieku musia vopred poradiť s lekárom. Liek sa nesmie užívať pri žltačke, chronickom pití alkoholu a pri súčasnom podávaní liekov poškodzujúcich pečeň. Pri tehotenstve a v období dojčenia sa poraďte pred užitím tohto lieku s lekárom.

Liek je obvykle dobre znáša, ale môže sa vyskytnúť kožná vyrážka, nutkanie na vracanie, nespavosť, nepokoj, vzácne zúženie priedušiek, poruchy pečeňových funkcií a krvotvorby. Pri prípadnom výskyte týchto alebo iných neobvyklých reakcií prestaňte liek užívať a poraďte sa s lekárom.

Účinky lieku Panadol Extra Rapide a účinky iných súčasne užívaných liekov sa môžu navzájom ovplyvňovať. Váš lekár by preto mal byť informovaný o všetkých liekoch, ktoré súčasne užívate, alebo ktoré začnete užívať a to na lekársky predpis aj bez neho. Ako začnete súčasne s užívaním lieku Panadol Extra Rapide užívať nejaký voľnopredajný liek, poraďte sa so svojím ošetrujúcim lekárom. Súčasné dlhodobé užívanie lieku s niektorými liekmi na spanie, proti epilepsii, niektorých antibiotík alebo pitie alkoholu môže viesť v niektorých prípadoch k poškodeniu funkcie pečene. Nie je vhodné kombinovať Panadol Extra Rapide s prípravkami obsahujúcimi kyselinu acetylsalicylovú. V priebehu užívania lieku obmedzte príjem produktov obsahujúcich kofeín (lieky, káva, čaj, kola), pretože vyššie dávky kofeínu môžu vyvolať nervozitu, nespavosť a výnimočne aj zrýchlenie srdcovej činnosti.

Dávkovanie a spôsob použitia: Pokiaľ lekár neurčí inak dospelí užívajú 2 tablety rozpustené v pohári vody až 4x denne podľa potreby v časových odstupoch najmenej 4 hodín. Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety. Neužívajte viac ako 8 tabliet za 24 hodín.

Deti 12-15 rokov: 1 tabletu rozpustenú v pohári vody až 3x denne s odstupom najmenej 6 hodín. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 tableta. Nepodávajte viac ako 3 tablety za 24 hodín.

Deťom do 12 rokov liek nepodávajte. Neprekračujte doporučené dávkovanie.

Upozornenie: Obsahuje paracetamol - neužívajte súčasne s inými prípravkami obsahujúcimi paracetamol.

Užívanie vyšších než odporúčaných dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene. Neužívajte tento liek bez odporúčania lekára pokiaľ máte problémy s požívaním alkoholu alebo trpíte pečeňovým ochorením alebo užívate iné lieky obsahujúce paracetamol.

Bez súhlasu lekára neužívajte tento liek dlhšie ako 7 dní. Ak nedochádza k zmierneniu príznakov ochorenia do 3 dní, poraďte sa o ďalšom postupe s lekárom.

  • Predávkovanie: Pri predávkovaní alebo náhodnom požití lieku dieťaťom ihneď vyhľadajte lekára. Môže dôjsť k zlyhaniu funkcie pečene.
  • Uchovávanie: Uchovávajte pri teplote do 25 ° C.
  • Varovanie: Používajte len do dátumu vyznačenom na obale. Liek musí byť uchovávaný mimo dosahu detí.

ŠUKL kód :C14716

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: