Veral gél 50 g

Neohodnotené
 
 

Gél sa používa na odstránenie miernej až strednej bolesti spôsobenej úrazmi svalov a kĺbov, napr. v dôsledku športovej činnosti. 

Balenie: 100 g

Dostupnosť Skladom
3,30 €    
Kód tovaru 404
Kategória Gély, krémy, masti na svaly a kĺby
 

Gél je určený na vonkajšie použitie na liečbu takýchto úrazov.

Sodná soľ diklofenaku, liečivo gélu, patrí do skupiny liečiv, ktoré sa označujú ako nesteroidové protizápalové liečivá (NSAID).

Použitie

  • Výdaj lieku (prípadne iného produktu) nie je viazaný na predpis.
  • Prípravok je určený na vonkajšie použitie (aplikuje sa na kožu, vlasy, nechty, alebo sliznice).
  • Počas užívania prípravku treba chrániť pokožku pred UV-žiarením (slnko, solárium).
  • Prípravok sa nesmie užívať alebo používať v III. trimestri tehotenstva.


Dávkovanie a dávkovacie schémy

  • Gel sa nanáša miestne na kožu 3-4-krát denne a jemne sa vtiera. Potrebné množstvo závisí od veľkosti bolestivého miesta, napr. 2-4 g gélu (5-10 cm) postačuje na ošetrenie plochy asi 400 až 800 cm². Maximálne však 16 g denne.
  • Trvanie liečby závisí od indikácie a dosiahnutej odpovede. Trvanie liečby nemá prekročiť 2 týždne pri liečení svalových a kĺbových úrazov, dlhšie trvajúcu liečbu odporučí lekár.

Spôsob použitia

Gél sa nanáša len na zdravú a neporušenú kožu (bez otvorených rán alebo poranení) 3-4-krát denne. Malé množstvo gélu jemne vtierajte do pokožky v mieste bolesti alebo opuchu. Potrebné množstvo lieku sa mení a závisí od veľkosti postihnutej plochy. Po použití sa musia umyť ruky, ak ruky nie sú ošetrovaným miestom.

Poznámka: Pri použití gelu neprekrývajte postihnuté miesto nepriedušným obväzom. V prípade vyvrtnutia môže byt postihnuté miesto prekryté elastickým obväzom, dbajte však na to, aby jeho prílišným utiahnutím nebola obmedzená cirkulácia krvi v postihnutom mieste.

Upozornenie
Nesmie sa používať v 3. trimestri gravidity.
V období dojčenia sa neodporúča používať. Nemá sa aplikovať na prsia alebo veľké plochy kože, ani sa nemá používať dlhšie obdobie.
Neodporúča sa používať u detí a mladistvých do 16 rokov.
Zabráňte tomu, aby sa gél dostal do styku s očami alebo sliznicami.
Vyhýbajte sa priamemu slnečnému žiareniu a pobytu v soláriu, t. j. chráňte počas liečenia a ešte aspoň dva týždne po jeho ukončení ošetrované miesta odevom.
Prerušte používanie lieku, ak sa objaví vyrážka.

Účinné látky

diklofenak

ŠUKL kód: C05881

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: