Ataralgin 50 tabliet

Neohodnotené
 
 

Liek sa používa u dospelých na úľavu pri bolestiach rôzneho pôvodu, pri bolestiach hlavy, zubov, krčnej chrbtice, chrbta, pri bolestiach kĺbov a poskytuje úľavu pri chrípkových ochoreniach.

Balenie: 50 tabliet

Dostupnosť Skladom
7,20 €    
Kód tovaru 8991
Kategória Lieky na svaly a kĺby
 

Liek obsahuje tri liečivá:

  • Paracetamol pôsobí proti bolesti a znižuje telesnú teplotu.
  • Guajfenezín zosilňuje protibolestivé účinky paracetamolu. Okrem toho znižuje duševné a emočné napätie s pocitom úzkosti, má slabé upokojujúce účinky a uľahčuje vykašliavanie.
  • Kofeín zosilňuje protibolestivé účinky, najmä pri bolestiach hlavy, odstraňuje únavu a zvyšuje duševnú aktivitu.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí a dospievajúci od 15 rokov: Podáva sa 1-2 tablety jednorazovo. Ďalej sa liek užíva podľa potreby niekoľko krát denne, maximálne však do 6 tabliet denne. Najvyššia jednotlivá dávka sú 3 tablety. Odstup medzi jednotlivými dávkami má byť minimálne 4 hodiny.
Bez konzultácie s lekárom sa liek nemá užívať dlhšie ako 7 dní. Ak do 3 dní nedôjde k ústupu bolesti, je nutné poradiť sa s lekárom.

Tablety sa užívajú vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Je nutné dodržiavať minimálne časové odstupy medzi užitím jednotlivých dávok (uvedené vyššie).

Upozornenie:

Počas tehotenstva sa použitie lieku neodporúča. V období dojčenia sa použitie lieku neodporúča. U detí do 15 rokov je liek kontraindikovaný. U pacientov s ťažkými formami renálnej alebo hepatálnej insuficiencie je liek kontraindikovaný. Počas liečby nie je vhodné konzumovať alkoholické nápoje.

Podobný produkt

EAN kód: 8595112610411
Značka: Glenmark
ŠUKL kód: 8200A

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: