Diky sprej gel 4% 30 ml

Kód: 10074
Neohodnotené
8,85 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
7.12.2022

Liek sa používa na zmiernenie náhlej bolesti a opuchu postihujúceho malé a stredne veľké kĺby a tkanivá v okolí kĺbu.

Balenie: 25 g

Detailné informácie

Podrobný popis

Použitie a dávkovanie:

Dospelí: v závislosti od veľkosti plochy, ktorá sa má liečiť sa aplikuje 4-5 strekov 3x denne v pravidelných intervaloch. Maximálna denná dávka je 15 strekov z rozprašovača.

Liečba sa môže prerušiť, ak príznaky (bolesť a opuch) vymizli. Bez vyšetrenia nemá liečba trvať dlhšie ako 7-8 dní. Vyžaduje sa, aby pacient navštívil lekára, ak sa po 3 dňoch nepozoruje žiadne zlepšenie.

Dermálna roztoková aerodisperzia sa má nastriekať na postihnuté miesto na koži a jemne vmasírovať. Liek sa smie nanášať len na intaktnú pokožku, ktorá nie je postihnutá ochorením a nesmie sa nanášať na rany na koži alebo otvorené rany. Nesmie prísť do kontaktu s očami alebo sliznicami. Po vmasírovaní sa ruky majú umyť, pokiaľ ruky nie sú ošetrovaným miestom. Liek sa môže používať s neokluzívnymi bandážami, nesmie sa však používať s nepriedušným okluzívnym oblečením. Pred nasadením bandáže alebo obviazaním liečenej oblasti sa má počkať niekoľko minút.

Upozornenie:

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. V priebehu prvého a druhého trimestra tehotenstva, sa liek nemá podávať, ak to nie je nevyhnutné. Počas dojčenia sa môže liek používať len po porade s lekárom. Liek sa nesmie používať na oblasť prsníkov dojčiacich matiek. Pokiaľ liek používa žena, ktorá má snahu otehotnieť, dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia. Liek je kontraindikovaný u detí do 14 rokov. S opatrnosťou sa má liek používať u pacientov s astmou alebo u pacientov, ktorí majú bronchiálnu astmu alebo alergické ochorenie v anamnéze.
Ak sa po aplikácii objaví kožná vyrážka, liečbu treba zastaviť. Veľmi zriedkavo sa počas liečby môže vyskytnúť fotosenzitivita (<1/10 000). Pacienti sa majú vyhnúť nadmernému vystavovaniu sa slnečnému žiareniu, aby sa znížil výskyt fotosenzitivity.
Liek obsahuje propylénglykol, ktorý môže vyvolať podráždenie pokožky. Liek obsahuje silicu mäty piepornej, ktorá môže spôsobiť alergické reakcie. Čas použiteľnosti po prvom otvorení je 6 mesiacov.

Dodatočné parametre

Kategória: Náplasti a spreje
EAN kód:: 9120035550538
Značka:: Pharbil Waltrop GmbH
ŠUKL kód:: C98733

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: