Erdomed 225 mg x 20 vrecúšok

Neohodnotené
 
Akcia Zväčšiť
 

Liek sa používa na zníženie väzkosti hlienovitého, prípadne aj hnisavého výlučku sliznice dýchacích ciest a na uľahčenie vykašliavania.

Balenie: 20 vreciek

Dostupnosť Skladom
Bežná cena 7,70 €
Ušetríte 0,90 € (–12 %)
6,80 €    
Kód tovaru 14444
Kategória Vlhký kašeľ a vykašliavanie
 

Liek sa tiež používa na prevenciu zhoršenia choroby priedušiek najmä pri:

  • postihnutí dýchacieho systému sprevádzaného emfyzémom (nadmerný obsah vzduchu v pľúcach) a zvýšenou sekréciou
  • chronickom zápale priedušiek
  • emfyzéme pľúc (nadmerný obsah vzduchu v pľúcach).

Liek sa tiež môže používať na predchádzanie komplikácií po chirurgickom zákroku, ako je zápal pľúc alebo nevzdušnosť časti pľúc.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí, starší pacienti a deti s telesnou hmotnosťou vyššou ako 30 kg (nad 12 rokov): 1 vrecko 2-3x denne, obsah vrecka sa rozpustí v pohári vody a vypije.

Pacienti s ťažkým zlyhaním pečene majú užívať polovičnú dávku. Terapeutický účinok sa prejaví po 3 dňoch liečby; priemerná dĺžka liečby pre dosiahnutie plného účinku je 7 dní. Pri chronických ochoreniach sa môže liek používať pod dohľadom lekára aj dlhšiu dobu. Liek sa môže sa užívať nezávisle od jedla.

Upozornenie:

Liek sa nemá podávať počas tehotenstva a v období dojčenia. Liek je kontraindikovaný u detí s telesnou hmotnosťou nižšou ako 15 kg.
Liek je kontraindikovaný pri závažnej nedostatočnosti obličiek (klírense kreatinínu < 25 ml/min). Liek sa nemá používať pri pečeňových poruchách alebo abnormalitách.
Liek obsahuje aspartám a sacharózu.Vzhľadom na obsah nátriumbenzoátu, liek môže spôsobiť alergické reakcie (s možným oneskorením).

EAN kód: 8588003968364
Značka: Angelini
ŠUKL kód: C87073

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: