Natures Aid Co-Enzyme Q10 300 mg 60 kapsúl

Kód: 7926
Neohodnotené
51,95 €
Skladom

Odporúča sa pri ochoreniach srdca a pri užívaní liekov na cholesterol, lebo tieto priamo blokujú tvorbu vlastného koenzýmu Q-10 v tele.

Balenie: 60 kapsúl

Detailné informácie

Podrobný popis

Vysoká dávka Koenzýmu Q-10 môže pomôcť pri spomalení prejavov starnutia a tvorby vrások zo stresu, vyčerpania a nedostatočnej výživy.

Odporúča sa pri ochoreniach srdca (myopatia, arytmia, zlyhávanie) a pri užívaní liekov na cholesterol, lebo tieto priamo blokujú tvorbu vlastného koenzýmu Q-10 v tele.Vhodný aj pri oslabenej imunite, zníženej plodnosti, parodontóze a krvácavosti ďasien.

Srdce je najnamáhanejší sval nášho tela a spotrebuje väčšinu koenzýmu Q10, ktorého tvorba vekom významne klesá. Po 50 roku života dokáže naše telo vytvoriť už len 30%. Je známe, že pri užívaní bežných liekov na srdce a cholesterol sa znižuje až blokuje schopnosť tela tvoriť si vlastný koenzým Q10 chráni aj pleť a bunky celého tela pred poškodením a predčasným starnutím.

DÁVKOVANIE: 1 kapsula denne s jedlom. 

 ALERGÉNY: tento produkt neobsahuje žiadne umelé farbivá a príchute, mlieko, laktózu,

glutén, pšenicu, kvasnice, orechy, soľ, sóju, škrob, cukor ani žiadne GMO (geneticky 

modifikované organizmy)

VYRÁBA:  Natures Aid Ltd, Preston PR4 2DQ, UK. V režime správnej výrobnej praxe a podľa najvyšších farmaceutických štandardov (GMP). Autorizovaný dovozca a predajca v SR:  SAIL s.r.o. (www.naturesaid.sk)

         

*Z verejne dostupných zdrojov ponúkame stručné charakteristiky mechanizmov koenzýmu Q10 v ľudskom tele.

  • Koenzým Q10 (vitamín Q) sa vyskytuje v bunkách ľudského tela, hlavne v srdcovom svale, mozgu a pečeni.  Jeho úlohou je produkcia energie a ochrana buniek pred poškodením oxidáciou a predčasným starnutím. Organizmus si ho čiastočne vytvára sám, ale jeho spotreba je veľmi vysoká.

  • S vekom klesá schopnosť tela vytvoriť si vlastný koenzým Q10. Jeho prísun stravou je často nedostatočný. Ideálne množstvo u zdravých ľudí je 10-30 mg koenzýmu Q10 denne. Iná situácia je u kardiovaskulárnych ochorení, ktoré sú spájané s deficitom koenzýmu Q10.

Deficit koenzýmu Q10 je spájaný s aterosklerózou, chronickým srdcovým zlyhávaním, stavmi po aortokoronárnej bypasovej chirurgii, pri liečbe statínmi, kardiomyopatiách, srdcovoých arytmiách, prolapse mitrálnej chlopne, ale aj artériovej hypertenzii.

  • Ďalšie ochorenia spojené s nedostatkom Koenzýmu Q10 sú parkinsonov syndróm, choroby periodontu, onkologické ochorenia, ale aj deficit navodený liečbou cytostatikami.

  • Ateroskleróza je degeneratívne zápalové ochorenie, preto je dôležité podávanie Koenzýmu Q10, ktorý má protizápalové a antioxidačné účinky. Zabraňuje totiž oxidácii LDL-cholesterolu (len oxidovaný LDL cholesterol sa zachytáva na cievnej stene a tým ju upcháva). Koenzým Q10 tiež spomaľuje, resp. zastavuje niektoré zápalové procesy*

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: