GS MAMAVIT 100+10 tbl s horčíkom + Darček

Neohodnotené
 
 

vyvážená kombinácia vitamínov a minerálov obohatená o Prefolin® a DHA

Balenie: 100+10 tabliet

 

 

Dostupnosť Skladom
22,99 €    
Kód tovaru 845
Kategória Výživové doplnky a čaje
 

GS Mamavit s horčíkom 100+10 tabliet

Podľa dostupných vedeckých poznatkov sú hlavnými kľúčovými látkami pre fyziologický priebeh tehotenstva a vývoj plodu kyselina listová v prirodzenej forme, (2, 3) DHA a horčík.(4) Pre vyváženú a pestrú stravu je však dôležité dopĺňať aj ďalšie vitamíny zo skupiny B, vitamín C, D, E, vápnik, zinok a ďalšie mikronutrienty.

V tehotenstve je obzvlášť dôležité dbať na správny a dostatočný príjem vitamínov a minerálnych látok. Preto je vhodné užívanie prípravkov na báze tehotenských multivitamínov prekoncepčne, počas tehotenstva a dojčenia. Zloženie by malo byť čo najviac komplexné, aby bol zabezpečený dostatočný prísun všetkých dôležitých látok.

Také zloženie ponúka GS Mamavit Prefolin® + DHA. Obsahuje 23 vitamínov a minerálov v správnom množstve (referenčná výživová hodnota – RVH) a pomere pre tehotné a dojčiace ženy. Prípravok bol vyvinutý v spolupráci s odborníkmi z Ústavu pre starostlivosť o matku a dieťa v Prahe–Podolí.

  • najbohatšie zloženie
  • prirodzená kyselina listová
  • omega-3 bez pachuti z rýb
  • vyššia vstrebateľnosť DHA a EPA
     

Kyselina listová je dôležitá pre zdravý vývoj plodu: Kyselina listová v prirodzenej forme je dôležitá pre vývoj tkanív, kde prebieha rýchle delenie buniek, napríklad kostná dreň. Niekoľkomesačné výskumy preukázali, že podávanie kyseliny listovej znížilo výskyt defektu neurálnej trubice u plodu(1, 3, *). Užívanie kyseliny listovej je preto prospešné pre tehotné ženy v jej prirodzenej forme. Tá vykazuje vyššiu biologickú účinnosť a stabilitu,než deriváty kyseliny listovej v podobe rôznych folátov(5).Kyselina listová v prirodzenej forme je klinickými štúdiami overená
pri znižovaní rizika výskytu vývojových porúch nervovej trubice(6). Užívanie kyseliny listovej odporúča Svetová zdravotnícka organizácia(7).

Vitamín C sa podieľa na výstavbe spojivových tkanív: Vitamín C podporuje odolnosť organizmu, patrí medzi antioxidanty,
chráni telo pred voľnými radikálmi, podieľa sa na výstavbe spojivových tkanív a zlepšuje príjem železa.

Vitamín E chráni pred nežiaducimi vplyvmi: Vitamín E je silný antioxidant, ktorý chráni organizmus Váš aj Vášho bábätka pred nežiaducimi vplyvmi a pôsobí vo vzájomnej súčinnosti s vitamínom C.

Jód je dôležitý pre duševný vývoj bábätka: Jód je súčasťou hormónov štítnej žľazy. Tieto hormóny sú nevyhnutné pre procesy látkovej výmeny, a teda sa telo bez dostatočného prísunu jódu nezaobíde. Jeho dostatočný prísun je dôležitý pre procesy rastu a zrenia v dobe telesného a duševného vývoja Vášho bábätka, a to už v rannom štádiu tehotenstva, kedy je zodpovedný najmä za správny rast a vývoj.

DHA a EPA sa radia medzi omega-3 nenasýtené mastné kyseliny a patria medzi dôležité látky, ktoré by nemali chýbať v jedálničku nastávajúcich mamičiek. Príjem DHA kyseliny (kyseliny dokosahexaenovej) z tela matky prispieva k normálnemu vývoju očí a mozgu plodu v tele matky a dojčiat vyživovaných materským mliekom. Priaznivý účinok sa dosiahne denným príjmom 200 mg DHA navyše k odporúčanej dennej dávke príjmu omega-3 mastných kyselín u dospelých, t.j.:250 mg DHA a EPA.

Počas tehotenstva sa u mamičky požiadavky na príjem DHA zvyšujú. Mamičky by preto mali užívať DHA pomocou výživových doplnkov.

 
 
 

Dávkovanie: 

V období pred otehotnením: Užívajte striedavo 1 kapsulu a 1 tabletu každý druhý deň vždy po jedle alebo počas hlavného jedla a zapite dostatočným množstvom tekutiny.

V období tehotenstva a dojčenia: Užívajte 1x denne 1 tabletu a 1 kapsulu vždy po jedle alebo počas hlavného jedla a zapite dostatočným množstvom tekutiny.

Zloženie tabliet: hydrogénfosforečnan vápenatý, oxid horečnatý, kyselina askorbová, objemové činidlá (celulóza, sodná soľ karboxycelulózy), fumaran železnatý, DL-alfa-tokoferol acetát, nikotínamid, protihrudkujúce činidlá (stearan horečnatý, kyselina stearová), glukónan meďnatý, oxid zinočnatý, povlakové činidlo (hydroxypropylmethylcelulóza), D-pantothénan vápenatý, síran mangánatý, pyridoxín hydrochlorid, thiamín hydrochlorid, riboflavín, beta-karotén, kyselina listová, jodid draselný, molybdénan sodný, chlorid chromitý, cholekalciferol, kyanokobalamín.

Zloženie kapsúl: rybí olej, obal kapsuly (želatína, glycerol, čistená voda, mastenec, polysorbát 80, bázický kopolymér metakrylátu, triethylcitrát, polyethylénglykol), objemové činidlo (slnečnicový olej).

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: