Panzynorm Forte-N 30 tabliet

Kód: 11136
Neohodnotené
5,45 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
30.11.2022

Liek obsahuje vysoko účinné prirodzené pankreatické enzýmy: lipázu, amylázu a proteázu.

Balenie: 30 tabliet

Detailné informácie

Podrobný popis

Enzýmy sa uvoľňujú v tenkom čreve, kde účinkujú a nahrádzajú tak enzýmy, ktoré chýbajú keď pankreas nie je schopný ich sám produkovať.

Liek sa užíva pri dlhodobom nedostatku enzýmov vylučovaných podžalúdkovou žľazou, napr. pri cystickej fibróze a chronickom zápale podžalúdkovej žľazy, po operácii podžalúdkovej žľazy alebo operácii žalúdka a v iných prípadoch pri poruchách vylučovania žlče alebo pri nedostatočnom styku enzýmov s obsahom čriev.

Dávka sa stanoví na základe závažnosti ochorenia, potreby kontroly steatorey a zabezpečenia dostatočného nutričného príjmu.

Liečba sa začína s nižšími dávkami: 1 tableta 3x denne počas hlavného jedla. Ak príznaky z nedostatku pankreatických enzýmov pretrvávajú, dávka sa môže postupne zvýšiť. Zvyčajne je dostačujúca dávka 1-2 tablety počas hlavného jedla (3x denne). Ak je potrebné, tableta sa môže užiť aj počas vedľajšieho jedla. Dávka môže byť aj vyššia, avšak pacienti majú užívať najnižšie dávky potrebné na elimináciu symptómov, čo je dôležité najmä u pacientov s cystickou fibrózou.

Ak je potrebné, dávka sa môže zvýšiť pri dôslednom monitorovaní telesnej hmotnosti a obsahu tukov v stolici. Pre pacientov s cystickou fibrózou je obvyklá dávka1500-3000 jednotiek lipázy na kg jedla. Dávky presahujúce 6 000 UPS jednotiek lipázy na kg jedla sa neodporúčajú.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Žalúdok a pankreas
EAN kód:: 3838989520359
Značka: KRKA
ŠUKL kód:: C93538

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: