EllaOne tableta 1 x 30 mg

Neohodnotené
 
 

Liek je núdzovou antikoncepciou do 120 hodín (5 dní) po nechránenom pohlavnom styku.

Balenie: 1 tableta

 

Dostupnosť Skladom
24,97 €    
Kód tovaru 7575
Kategória ZDRAV. POMôCKY
 
Liek je núdzovou antikoncepciou do 120 hodín (5 dní) po nechránenom pohlavnom styku.

Používa sa na zabránenie tehotenstva po nechránenom sexuálnom styku alebo ak zlyhala antikoncepčná metóda,

napríklad: v prípade pohlavného styku bez ochrany; v prípade roztrhnutia kondómu alebo zošmyknutia; v prípade neužitia antikoncepčnej tablety podľa odporúčaní. Liek nie je určený na používanie ako pravidelná antikoncepcia.

Núdzová antikoncepcia nechráni proti sexuálne prenosným infekciám: pred infekciou HIV ani inými sexuálne prenosnými ochoreniami (napríklad chlamýdie, genitálny herpes, genitálne bradavice, kvapavka, hepatitítda B a syfilis).  

Dávkovanie a dávkovacie :schémy Liečba pozostáva z 1 tablety, ktorá sa užije čo najskôr, ale najneskôr 120 hodín (5 dní) po nechránenom pohlavnom styku alebo po zlyhaní antikoncepcie. Ak sa do 3 hodín po užití tablety vyskytne vracanie, má sa užiť ďalšia tableta.

Liek je možné užiť kedykoľvek v priebehu menštruačného cyklu.   Pediatrická populácia Použitie lieku sa netýka detí prepubertálneho veku v indikácii núdzovej antikoncepcie. Liek je vhodný u plodných žien, vrátane dospievajúcich.  

Spôsob použitia: Tableta sa užije vcelku a zapije sa tekutinou. Môže sa užívať nezávisle od jedla a kedykoľvek v priebehu dňa.  

Upozornenie: Liek je určený iba na príležitostné užitie, v žiadnom prípade nemá nahrádzať pravidelnú antikoncepčnú metódu. Ak sa menštruácia oneskorí alebo sa rozvinú príznaky tehotenstva, pred podaním lieku sa musí vylúčiť tehotenstvo. Liek sa nesmie podávať ženám, u ktorých je tehotenstvo suspektné alebo potvrdené. Liek nevedie k interrupcii u existujúceho tehotenstva. Liek nezabráni otehotneniu v každom prípade. Ak sa ďalšia menštruácia oneskorí o viac než 7 dní, má abnormálny charakter alebo ak sa objavia príznaky svedčiace pre tehotenstvo či existujú o tom pochybnosti, je nutné vykonať tehotenský test. Ženy, ktoré po užití lieku otehotnejú, sa majú obrátiť na lekára. Pri nechránenom pohlavnom styku po užití tohto lieku liek nezabráni otehotneniu. Po užití núdzovej antikoncepcie majú ženy používať spoľahlivú bariérovú metódu až do ďalšej menštruácie. Liek môže dočasne znížiť účinnosť pravidelnej antikoncepcie ako tabliet a náplastí. Po užití lieku môže menštruácia nastať o niekoľko dní skôr alebo neskôr, ako sa očakáva. Po užití lieku sa neodporúča dojčiť 1 týždeň. Počas tohto obdobia sa materské mlieko odporúča odstriekavať a zlikvidovať, aby sa stimulovala laktácia. Liek môže mať malý alebo mierny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje. Po užití lieku sú bežné mierne až stredne závažné závraty, môže sa vyskytnúť spavosť, zahmlené videnie a porucha pozornosti. V prípade výskytu takýchto príznakov pacientka nemá viesť vozidlá ani obsluhovať stroje. Tablety obsahujú laktózu.  

ŠUKL kód: 76590

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: