PANADOL ULTRA RAPIDE 24 šumivých tabliet

7 hodnotení
 
 

 

 Tlmí stredne silnú až silnú bolesť v šumivej forme pomocou 3 účinných látok: paracetamol, kofeín a kodeín.

 

Balenie: 24 šumivých tabliet

 

 

 

Dostupnosť Skladom
7,78 €    
Kód tovaru 9063
Kategória Prehĺtacie a šumivé tablety
 

Tablety sú odporučené na liečbu väčšiny bolestivých stavov ako sú reumatické bolesti, bolesti chrbtice a lumbago, bolesti pri poranení kostí a kĺbov, bolesti hlavy vrátane migrény, bolesti zubov, neuralgie rôzneho pôvodu, bolesti pri sinusitíde, menštruačné bolesti, bolesti v hrdle, svalové bolesti pri chrípke a prechladnutí, vírusové infekcie sprevádzané suchým kašľom.

  • Dávkovanie

Dospelí (vrátane starších osôb)
1 – 2 tablety podľa potreby 1 až 4-krát denne s časovým odstupom najmenej 4 hodín. 
1 tableta je vhodná u osôb s telesnou hmotnosťou 34 – 60 kg. 
2 tablety u osôb s telesnou hmotnosťou nad 60 kg. 
Maximálne možno užiť 8 tabliet počas 24 hodín (t.j. 4 g paracetamolu).

Dĺžka liečby sa má obmedziť na 3 dni.

  • Spôsob použitia

Tablety sú určené na perorálne podanie. Tablety sa užívajú rozpustené minimálne v polovici pohára vody. Vzťah k jedlu sa neuvádza. Tableta má deliacu ryhu na jednej strane. Deliaca ryha nie je určená na rozlomenie tablety. 

  • Zloženie v 1 tablete

Paracetamol 500 mg  » pôsobí proti bolesti a znižuje horúčku

Kofeín 30 mg » posilňuje účinok paracetamolu

Kodeín (codeini phosphas hemihydricus) 8 mg » analgetický účinok

  • Upozornenie

Užívanie lieku sa neodporúča počas tehotenstva a dojčenia.
Liek je kontraindikovaný u pediatrickej populácie (do 18 rokov).
Liek nesmú užívať pacienti pri ťažkej renálnej a hepatálnej insuficiencii, akútnej hepatitíde, pri súbežnom podávaní liekov poškodzujúcich funkciu pečene.
Dlhodobé alebo nadmerné užívanie kodeínu môže spôsobiť vznik liekovej závislosti.
Súbežné podávania viacerých liekov s obsahom paracetamolu by mohlo viesť k predávkovaniu. Preto pacienti nemajú užívať iné lieky s obsahom paracetamolu.
Liek má mierny vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje.
Nepiť alkohol !
Liek obsahuje sorbitol a zvýšený obsah sodíka (398 mg).

 

EAN: 8596149001098
ŠUKL kód: 27340
Značka: Panadol

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: