Dulcolax čapíky 6 x 10mg

Neohodnotené
 
 

Liek je lokálne pôsobiace preháňadlo, ktoré vyvoláva stimuláciu peristaltiky hrubého čreva a zmäkčenie stolice.

Balenie: 6 čapíkov

Dostupnosť Skladom
3,45 €    
Kód tovaru 7935
Kategória Zápcha
 

Liek sa používa u pacientov trpiacich zápchou, pri príprave na diagnostické vyšetrenia, pri pred- a pooperačnej liečbe a pri stavoch, kedy je potrebné uľahčiť vyprázdnenie.

Použitie a dávkovanie:

Pri zápche:
Dospelí a deti nad 10 rokov: aplikuje sa 1 čapík 1x denne.

Príprava na diagnostické vyšetrenie a predoperačná príprava:
Dospelí: odporúčajú sa 2 gastrorezistentné tablety (10 mg) ráno a 2 gastrorezistentné tablety (10 mg) večer a 1 čapík nasledujúce ráno.
Deti od 4 rokov: odporúča sa 1 gastrorezistentná tableta (5 mg) večer a detské laxatívum vyvolávajúce okamžité vyprázdnenie (napr. čapík) nasledujúce ráno.

Pred každým ošetrením, obzvlášť po stolici, sa odporúča okolie konečníka starostlivo umyť, ideálne osprchovať studenou vodou. Čapíky sa majú rozbaliť a vsunúť zašpicateným koncom do konečníka.

Upozornenie:

V tehotenstve sa má liek užívať len po konzultácii s lekárom. Liek sa môže užívať počas dojčenia. Deti do 10 rokov s chronickou alebo pretrvávajúcou zápchou sa majú liečiť len pod dohľadom lekára, pre týchto pacientov je liek dostupný v inej vhodnejšej liekovej forme. Liek môže spôsobiť dehydratáciu, užívanie lieku u pacientov so závažnou dehydratáciou je kontraindikované. Liek je kontraindikovaný u pacientov s ileom, črevnou obštrukciou, akútnymi brušnými príhodami vrátane zápalu slepého čreva. Pri užívaní lieku sa následkom kŕčov v bruchu súvisiacich so zápchou môžu vyskytnúť menej často závraty a zriedkavo synkopa. Ak sa u pacientov objavia kŕče v bruchu, nemajú sa vykonávať činnosti, ako je riadenie vozidiel alebo obsluha strojov.

EAN kód: 8588003914736
Značka: Sanofi
ŠUKL kód: C85042

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: