Regulax pikosulfát kvapky 50 ml

Kód: 11010
Neohodnotené
6,45 €
Skladom
Môžeme doručiť do:
12.12.2022

Liek obsahuje liečivo dinátriumpikosulfát, ktoré pôsobí ako preháňadlo.

Balenie: 50 ml

Detailné informácie

Podrobný popis

V hrubom čreve zabraňuje vstrebávaniu vody a zvyšuje vylučovanie vody do črevného obsahu, čo vedie k zmäkčeniu konzistencie stolice a zväčšeniu objemu stolice. Používa sa krátkodobo pri zápche a ochoreniach, pri ktorých je žiaduce uľahčenie vyprázdňovania stolice. Rovnako ako iné preháňadlá sa nemá užívať denne alebo dlhšiu dobu bez lekárskeho vyšetrenia príčiny zápchy. 

Použitie a dávkovanie:

1 ml roztoku (zodpovedá 20 kvapkám) obsahuje 7,5 mg monohydrátu dinátriumpikosulfátu (zodpovedá 7,23 mg dinátriumpikosulfátu).

Pokiaľ lekár neodporučí inak, dospelí a deti staršie ako 12 rokov majú užiť 14 ‑ 27 kvapiek jednorazovo (čo zodpovedá 5 – 10 mg dinátriumpikosulfátu).
Deti vo veku od 4 do 11 rokov majú užiť 7 – 14 kvapiek jednorazovo (čo zodpovedá 2,5 – 5 mg dinátriumpikosulfátu) (pozri časť 4.3 SPC).
Odporúča sa začať s najnižšou dávkou. Dávka sa môže upraviť na maximálnu odporúčanú dávku, aby sa umožnil pravidelný pohyb čriev.

Nemá sa užívať denne bez prerušenia alebo dlhšiu dobu (maximálne 3 mesiace) bez lekárskeho určenia príčiny zápchy.

Liek je určený na perorálne použitie. Najlepšie je kvapky užívať večer, s nápojmi alebo bez nich. Účinok nastupuje zvyčajne po 10 – 12 hodinách.

Upozornenie:

iek sa nemá užívať počas tehotenstva. Liek je kontraindikovaný u detí do 4 rokov. Deti vo veku od 4 rokov môžu tento liek užívať iba na základe odporučenia lekára. Dlhodobé a nadmerné užívanie môže viesť k zvýšeným stratám tekutín a elektrolytov a k hypokaliémii. Liek obsahuje sorbitol. Liek je vhodný pre diabetikov.
Ak pacienti spozorujú brušné kŕče, majú sa vyhnúť potenciálne nebezpečným činnostiam, ako je vedenie vozidiel alebo obsluhovanie strojov
.

Dodatočné parametre

Kategória: Zápcha
EAN kód:: 4030031895784
Značka:: Krewel
ŠUKL kód:: C13248

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: