Visine Classic kvapky 0,05% 15 ml

Neohodnotené
 
 

Určené pri prekrvení a opuchu spojoviek s podráždením očí.

Balenie: 15 ml

 

Dostupnosť Skladom
4,49 €    
Kód tovaru 9561
Kategória Očné kvapky, masti a gély
 

Liek obsahuje tetryzolíniumchlorid, ktorý spôsobuje zúženie priesvitu ciev (vazokonstrikciu) spojovkového tkaniva a vedie k vysušeniu sliznice spojovkového vaku. Používa sa pri prekrvení a opuchu spojoviek s podráždením očí vyvolaným dymom, prachom, vetrom, chlórovanou vodou, ostrým svetlom, kozmetickými výrobkami alebo kontaktnými šošovkami a na odstránenie ťažkostí, t. j. na zmiernenie pálenia, podráždenia, svrbenia, bolesti a nadmerného slzenia pri alergických zápalových ochoreniach, napríklad pri sennej nádche alebo precitlivenosti na peľ.

Použitie a dávkovanie:

Dospelí a deti staršie ako 2 roky - odporúča sa instilovať 1 kvapku do spojovkového vaku postihnutého oka (očí) 2x denne. Dávka sa môže zvýšiť na 2 kvapky 4x denne.
Liečebný účinok nastupuje po niekoľkých minútach a pretrváva počas 4-8 hodín. Liek nie je určený na dlhodobé používanie

Liek je určený iba na očné použitie. 

Upozornenie:

Liek sa môže používať počas tehotenstva a dojčenia iba na odporúčanie lekára. Liek je kontraindikovaný u pacientov s glaukómom s úzkym uhlom. Dlhodobé alebo nadmerné používanie lieku môže spôsobovať zvýšenú alebo reaktívnu hyperémiu. Používanie lieku môže spôsobovať prechodnú mydriázu. Kontaktné šošovky je potrebné vybrať pred aplikáciou lieku a počkať minimálne 15 minút po aplikácii lieku, kým sa znovu vložia do očí. Ak je potrebné aplikovať viac liekov, potrebný je odstup medzi jednotlivými liekmi min. 5 minút. Ak sa má aplikovať masť, je potrebné najskôr aplikovať kvapky a potom masť. Obal lieku sa nemá dotýkať oka, očných viečok ani okolitých častí. Liek obsahuje benzalkóniumchlorid. 

Po 1. otvorení sa liek uchováva pri teplote do 25°C po dobu 4 týždňov.

EAN kód: 5413973161268
ŠUKL kód: C25898
Značka: Johnson & Johnson

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: